(Turkish) TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ

Sorry, this entry is only available in Turkish and Ingiriisi (Maraykan). For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

YTU-1

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Teknoloji Transfer Ofisi gezildi. Latif Ulu, Koordinatör Prof. Dr. Cengiz Kaya ile Teknopark Genel Müdürü Mustafa Albayrak kurumu tanıttılar.

YTU-2
Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark üniteleri gezildi.

YTU-3

Elektrik-Elektronik Mühendisleri ile SNU için yapılabilecek kart sistemli devre tasarımları görüşüldü. Hayvan atıklarının enerjiye çevrilmesi, biyogaz ve güneş enerjisi sahalarında teknoloji transfer ofisleri gezildi.

Özellikle Afrika’da uygulamaya alınabilecek projeler hakkında bilgi verildi. Örneğin su kaynaklı hastalıklar yüzünden hayatını kaybeden Afrikalılar için ‘tanınabilir hassas ve hızlı çözüm’ sağlayan biosensorler ve Somali’nin en büyük ihracat gelir kaynağı olan ‘deve’ hayvanına takılabilecek uzaktan kontrollü mikroçipler incelendi ve SNU Rektörüne sunum yapıldı.