(Turkish) SNU REKTÖRÜ YÖK ‘TE

Sorry, this entry is only available in Turkish and Ingiriisi (Maraykan). For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

SNU Rektörü Prof.Dr.Muhammed Ahmed Jimali  ve  SNU Türkiye Koordinatörü Dr.Metin Gürsan  4 Mayıs 2017 Perşembe günü  T.C Yüksek Öğretim Kurulu’nun Ankara  Bilkent’deki  binasına giderek Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığının Mevlana Değişim Programı ve Denklik konularında  bilgi aldılar.

YÖK Akademik Değişim Birimi Sorumlusu Ayşegül Kutay Gündoğan’ın makamında  yapılan toplantıya konunun uzmanları katıldı. Mevlana Değişim programı Uzmanı Dr.Esra Ebru Mavi bulunduğu Akademik Değişim,Destek ve Lisans tamamlama Birimi’nin çalışmaları hakkında bilgi verirken  Somali SNU Üniversitesi ile T.C  Üniversiteleri arasında Mevlana Programı uygulanmasındaki  protokol örneğini Somali Rektörü’ne vererek YÖK Kanununun 28034 sayılı ve 2011 de getirilen bu değişim programı ile kurumlara aktarılacak tutarlar ve bunların muhasebeleştirilmesine dair de açıklamalarda bulundu. Daha sonra YÖK Uluslararası ilişkiler Birimi Somali Sorumlusu Akif Ataman ile görüşüldü. Yenilen öğlen yemeği sonrasında  YÖK den ayrılan SNU Rektörü ve Türkiye Koordinatörü aldıkları bilgiler eşliğinde Harran Üniversitesi ile Mevlana Değişim Protokolü için Urfa iline hareket ettiler.